Nowy pomysł na lato – Blue Summer Jazz Festival

11 lip 2024

Poznański Blue Note ogłasza letni program i zaprasza na Blue Summer Jazz Festival, który potrwa całe lato. Na wakacyjnej scenie klubu, która stanie na Dziedzińcu Zamkowym CK Zamek, zagrają m.in. Cory Henry, Kokoroko Jazz Band Młynarski-Masecki oraz Blue Jazz Orchestra z wyjątkowymi gośćmi. To będzie pierwsze lato z jazzowym festiwalem Blue Note.

W tym roku wakacyjne wieczory w Poznaniu będą pachnieć jazzem. Choć Blue Note kończy swój sezon zima/wiosna 2024 wraz z końcem czerwca, to tym razem nie oznacza to dwumiesięcznej przerwy w koncertowaniu. Latem klub przeniesie się na świeże powietrze, aby tym razem posłuchać jazzu pod wakacyjnym niebem w ramach Blue Summer Jazz Festival. Poza koncertami polskich i zagranicznych gwiazd w programie także dodatkowe festiwalowe atrakcje.

Blue Note nie tylko po raz pierwszy zaprasza na letni festiwal, ale także wychodzi w plener – większość wydarzeń w ramach Blue Summer Jazz Festival odbędzie się na sąsiadującym z klubem Dziedzińcu Zamkowym CK Zamek. Choć w programie znajduje się również kilka kameralnych koncertów, które odbędą się w klubie Blue Note. Kogo usłyszymy?

W lipcu w ramach Blue Summer Jazz Festival zagra amerykański pianista jazzowy, wokalista i producent Cory Henry – wirtuoz gry na organach Hammonda B-3 raz laureat nagród Grammy. Na scenie pojawi się także francusko-karaibska wokalistka i basistka Adi Oasis. Artystka łączy retro-futurystyczne brzmienie, swój wybitny wokal i spektakularną, funkową grę na basie. W zupełnie inne muzyczne światy zabierze nas Jazz Band Młynarski-Masecki, czyli zespół grający przedwojenny polski jazz. W repertuarze: utwory swingowe oraz wyjątkowe tanga, do tańca i wzruszeń. O obecność poznańskich muzyków zadba Blue Jazz Orchestra – jedyna w Polsce profesjonalna orkiestra jazzowa działająca przy klubie muzycznym – z którą na scenie wystąpi Paulina Przybysz. Wspólnie pracują nad jazzowo-hiphopowo-soulowym koncertem, którego repertuar będzie mocno nawiązywał do rapu lat 90. i twórczości J Dilla oraz D’Angelo.

Druga część festiwalowego lata Blue Note rozpocznie się 11 sierpnia koncertem Emmeta Cohena, wszechstronnego amerykańskiego pianisty jazzowego i kompozytora, jednego z najistotniejszych reprezentantów świata muzyki swojego pokolenia. Jazzowo-zmysłowe doznania zapewni Blue Jazz Orchestra, która w sierpniu wystąpi z gościnnym udziałem wokalistki obdarzonej pięknym, ciepłym głosem, czyli Moniką Borzym. Do krainy jazzowej łagodności podszytej afrobeatem zabierze nas londyński ośmioosobowy zespół Kokoroko. Na zakończenie lata i Blue Summer Jazz Festival, 1 września, zagra – jak sami o sobie przewrotnie mówią – najbardziej znany nieznany polski zespół, czyli Poluzjanci na czele z Kubą Badachem.

Harmonogram Blue Summer Jazz Festival:

16.07 Adi Oasis (Blue Note Poznań)
18.07 Jazz Band Młynarski-Masecki (Dziedziniec Zamkowy)
20.07 Blue Jazz Orchestra & Paulina Przybysz (Dziedziniec Zamkowy)
21.07 Cory Henry (Dziedziniec Zamkowy)
11.08 Emmet Cohen (Blue Note Poznań)
16.08 Blue Jazz Orchestra & Monika Borzym (Dziedziniec Zamkowy)
17.08 Kokoroko (Dziedziniec Zamkowy)
1.09 Poluzjanci (Dziedziniec Zamkowy)

Bilety na wydarzenia dostępne są już na www.eventim.pl, a szczegóły dotyczące festiwalu znajdują się na stronie www.bluenote.pl oraz social mediach klubu Blue Note.