08cze
fot. materiały organizatora

11. edycja festiwalu win polskich – Polskie Korki

08cze
08.06.2024
Godzina • 10:00
SPOT.

8 czerwca 2024 roku po raz jedenasty przyjadą z całej Polski do poznańskiego SPOT. najlepsi winiarze. Siedemnaście winnic zaprezentuje ponad sto win. Będzie można je poznać, zdegustować oraz – co najważniejsze – kupić w cenie producenta.

Jeszcze kilka lat temu polskie wina znane były jedynie specjalistom. Teraz dzięki coraz szerszej dystrybucji, obecności w popularnych sieciach handlowych, dobrych restauracjach i informacjom w mediach powoli stają się elementem codzienności. Nawet przeciętny Kowalski kojarzy nazwę jednaj z kilkuset winnic. Polskie wino wytwarza się już nie tylko w Lubuskim i na Podkarpaciu, ale także na Dolnym Śląsku, Pomorzu, Mazurach, a nawet w Wielkopolsce. Popularne kiedyś hybrydy zastąpiły rieslingi, chardonnay, pinot noir, zweigelt i wiele innych odmian. W SPOT. będzie można poznać tych, którzy robią z nich najlepsze wina. Oprócz dobrze znanych producentów – jak zawsze – będą także obiecujący debiutanci.

Festiwal – jak co roku – podzielony został na dwie części: pierwszego dnia, w piątek, odbędzie się konkurs winiarski „Polskie Korki”, a kolejnego dnia degustacje dla branży i pasjonatów wina. Festiwali zakończy ogłoszenie wyników konkursu.