02maj

Aljas, Proseko i RAU Performance

02maj
02.05.2024
Godzina • 17:00
Scena nad Rusałką
Bilety • wstęp darmowy

Drugi dzień majówki nad Rusałką to koncerty hiphopowe. Organizatorzy zaprosili 3 znanych już w całym kraju artystów młodego pokolenia, którzy stawiają pierwsze kroki na większych festiwalach. Każdy z nich w Poznaniu jest przyjmowany z otwartymi ramionami. Jesteśmy przekonani, że podczas jednego wieczoru na wspólnym koncercie i sporej publice dadzą z siebie 110%. 

Aljas
Raperka, która komentuje współczesną rzeczywistość, relacjonuje szukanie własnej tożsamości oraz sięga po tematy klasyczne dla rapu, by ująć je w krzywym zwierciadle. Styl inspirowany nowojorską sceną, przeniesiony na lokalne konteksty. Jej występ zamykał pierwszą edycję festiwalu Great September, zyskując uznanie i zapewniając jej miejsce na OFF Festival 2023. Ważna jest dla niej interakcja z publiką, a jej koncerty charakteryzują się dużą charyzmą oraz energią.

Proseko
Urodził się i wychował w Bydgoszczy. Od najmłodszych lat miał w sobie olbrzymią wrażliwość na muzykę, która nie dawała mu spokoju. Jego muzyczne fascynacje to mieszanka wielogatunkowa. Z jednej strony fascynują go charyzmatyczne jazzowe kompozycje, z drugiej strony jest fanem rapu.

RAU Performance
RAU Performance to człowiek wielu talentów i jeden z najbardziej charakterystycznych wykonawców w polskiej muzyce. Produkuje podkłady i rapuje od ponad dekady, był także związany z branżą reklamową i telewizyjną. W trzecim, niezależnie wydanym solowym albumie pt. „Mieszane Uczucia” po raz kolejny udowadnia, że ma wyjątkowe na rapowej scenie poczucie humoru i wyobraźnię, która nie pozwala trzymać się sztywno żadnego kanonu.