05wrz

Ari Abdul

05wrz
05.09.2024
Godzina • 20:00
Blue Note Poznań • ul. Kosciuszki 79, 61-891 Poznań
Bilety • 99 zł

Alternatywna artystka Ari Abdul wystąpi na dwóch koncertach w Polsce – w Warszawie i w Poznaniu. Wyczekiwany jesienny koncert w naszym mieście odbędzie się 5 września w Klubie Blue Note.

Pochodząca z Brooklynu w Nowym Jorku Ari Abdul stworzyła własną markę mrocznego alternatywnego popu. Muzyka szybko stała się drugim językiem dla Ari Abdul. Jej ekwadorska mama uwielbiała muzykę latynoską, podczas gdy jej kostarykańsko-palestyński ojciec zapoznał ją z klasycznym rockiem. Dopełnieniem wszystkiego byli jej bracia, którzy zajmowali się hip-hopem i metalem. W wieku 14 lat zaczęła grać na gitarze elektrycznej grunge’owe piosenki inspirowane Nirvaną. Była jednak zbyt zdenerwowana, by dzielić się swoją twórczością – nie mówiąc już o głosie. Miała przyjaciół w chórze, ale to nie był kierunek muzyczny, w którym widziała siebie. Dopiero mama LaRosy zachęciła Abdul do tworzenia własnej muzyki w lipcu 2021 roku, co rozpaliło iskrę do podzielenia się swoim głosem ze światem. Zestawia ze sobą ciężkie pogłosy swoich ulubionych artystów shoegaze, takich jak: The Neighborhood i Lana Del Rey. Łącząc szereg wizualnych i stylistycznych inspiracji, Ari kultywuje tajemniczy charakter swoich artystycznych przedsięwzięć. Na początku 2022 roku wydała swój debiutancki singiel zatytułowany „BABYDOLL”, a następnie przyspieszoną wersję „BABYDOLL (Speed)”. Obie wersje odniosły viralowy sukces z ponad 83 milionami globalnych streamów, 400 milionami wyświetleń na platformie TikTok i 420 tysiącami kreacji na TikToku.

Przedsprzedaż dla klientów i osób zainteresowanych ofertą Citi Handlowy rozpocznie się w czwartek, 1 lutego o godz. 10:00
Przedsprzedaż dla klientów Ticketmaster rozpocznie się w czwartek, 1 lutego o godz. 12:00
Sprzedaż ogólna rozpocznie się w piątek, 2 lutego na LiveNation.pl o godz. 11:00