18maj

Babi Targ Vintage

18maj
18.05.2024
Godzina • 18:00
CK Zamek
Wieczorową porą, w ramach Nocy Muzeów 2024 serdecznie zapraszamy na wydarzenie towarzyszące wystawie „Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań”! Przyjdź 18 maja między 18:00 a 22:00 do Sali Wielkiej CK ZAMEK i zanurz się w świecie wyselekcjonowanych marek vintage, które nie tylko prezentują unikalny styl, ale także historię i jakość.
Babi Targ Vintage to nowa odsłona Babiego Targu. Tym razem skupiamy się na wyselekcjonowanych markach vintage, które prezentują unikalny styl, historię i jakość, a przy okazji nadal dbamy o planetę. Kupując ubrania vintage ocalasz je przed zapomnieniem, a równocześnie zmniejszasz swój ślad węglowy. To ekologiczna alternatywa dla szybkiej i masowej współczesnej produkcji.
Na Babi Targ Vintage zapraszamy zarówno entuzjastów i entuzjastki mody vintage, jak i tych oraz te, które dopiero odkrywają ubrania z drugiej ręki. Nasze wydarzenie to nie tylko okazja do znalezienia wyjątkowych perełek, ale także możliwość spotkania pasjonatów i pasjonatek mody, wymiany doświadczeń i inspiracji
WEJŚCIE DLA ODWIEDZAJĄCYCH JEST BEZPŁATNE!
Chcesz się wystawić? Napisz na adres info@babitarg.com
Cały dochód ze sprzedaży biletów dla Wystawców zostanie przekazany Po-Dzielni! Po-Dzielnia to poznański freeshop i centrum edukacyjno-kulturalne skupione wokół tematów ekologii, życia bezodpadowego, ograniczania konsumpcjonizmu
Pierwsza edycja Babiego Targu Vintage jest częścią programu towarzyszącego wystawie „Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań”, która porusza temat nadprodukcji odzieży. Wstęp podczas Nocy Muzeów będzie w specjalnej cenie 2 zł!
O WYSTAWIE:
Wystawa „ŁATAJ! CERUJ! Długie życie ubrań” pokazuje, jak dużym problemem jest nadprodukcja odzieży i fast fashion (szybka moda). Marta Smolińska, kuratorka wystawy, mówi, że celem sztuki jest podsuwanie nam idei pomagających ograniczać nadprodukcję w branży odzieżowej. Sztuka ma wzywać do zmiany naszej mentalności!
Jak piszą organizatorzy: „Chcemy by wystawa obdarzyła nas narzędziami, które pomogą załatać lukę w świadomości o działaniach fast fashion i zacerować rozdarcia, czy wyrzucić i kupić nowe, czy założyć coś jeszcze raz.”
Podoba nam się ten apel i dlatego polecamy Wam odwiedzić wystawę!
Wystawę można oglądać w dniach od 13 kwietnia do 28 lipca, w Sali Wystaw Centrum Kultury ZAMEK, przy ul. Święty Marcin 80/82 w Poznaniu.