24maj

BlueBeats: London Elektricity i Dynamite MC

24maj
24.05.2024
Blue Note • ul. Koścuszki 79, Poznań

Już w najbliżsyz piątek zapraszamy do klubu Blue Note, gdzie odbędzie sie impreza „BlueBeats”. Będzie to pierwsze takie wydarzenie z muzyką elektroniczną w poznańskim klubie, które rozpocznie cały cykl. Headlinerami wydarzenia będą gwiazdy brytyjskiej sceny drum&bass – London Elektricity i Dynamite MC – zagrają także przedstawiciele poznańskiej sceny basowej: Tommy, k.o, Switch.

Nieprzypadkowo gwiazdą pierwszego wydarzenia serii BlueBeats w Blue Note będzie London Elektricity, który nie tylko odegrał kluczową rolę dla rozwoju DnB, jaki znamy dzisiaj, ale stworzył niepowtarzalny styl dodając do klasycznych brzmień drum&bass właśnie funk, deep house czy jazz. London Elektricity, czyli Tony Colman, jest współzałożycielem i CEO słynnej wytwórni Hospital Records, producentem i DJ-em. To twórca jednych z największych hymnów wytwórni („Billion Dollar Gravy”, „Different Drum” czy „Just One Second”). Z imponującym katalogiem singli, EP-ek, remiksów, 6 albumami studyjnymi i 2 albumami koncertowymi, London Elektricity jest niekwestionowaną legendą na scenie d&b.

Towarzyszyć mu będzie Dynamite MC – jeden z najbardziej pożądanych MC na świecie, zdobywca nagrody Drum & Bass Arena 2014 i 2015 dla najlepszego MC. Zyskał sławę jako przedstawiciel jungle i drum&bass, ale wydał także materiały hip-hopowe, breaks, garage czy reggae. Nieustannie koncertuje u boku śmietanki DJ-ów drum&bass, dubstep i breaks, w tym London Elektricity Big Band, Sigma, Shy FX i Roni Size.

 

Za charakter imprezy odpowiadać będą także reprezentanc poznańskiej sceny basowej. Tommy, rezydent cyklu, założyciel i główny reprezentant projektu Breakbeat Propagand, DJ z ponad 20-letnim doświadczeniem, który znakomicie odnajduje się w szeroko pojętej muzyce basowej i „połamanej” elektronice spod znaku bass/garage breakbeat oraz jungle/drum’n’bass.  Prócz niego zagra także k.o, promotorka i członkini DrumObsession, która uwielbia sięgać po przepełnione basem połamańce i łączyć nową i starą szkołę jungle z footworkiem. Polski skład uzupełni Switch z HCL, muzyczny podróżnik, znany głównie z mocnych setów techno, dający się porwać też połamanym dźwiękom ragga jungle, ragga dnb, od 2010 roku związany z cyklem imprez Jungle Vibes.