27cze

Brodka rozpoczęła wyjątkową trasę koncertową. O.Sadza, czyli liryczne spotkanie z twórczością artystki

27cze
27.06.2024
Godzina • 19:00
Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki

Koncertami w bielskiej Cavatina Hall i wrocławskim Narodowym Forum Muzyki Brodka rozpoczęła wyjątkową, emocjonalną i momentami oniryczną trasę koncertową z orkiestrą! Artystka prezentuje nowe, subtelniejsze oblicze wydanej w 2022 roku płyty „Sadza”. W maju Brodka zagra w Warszawie i Katowicach, w czerwcu w Poznaniu.

„Kręci mnie dekonstruowanie mojej twórczości. Z tyłu głowy miałam marzenie, żeby „Sadza” rozwinęła się w taką wersję orkiestrową, żeby wzbogacić te wersje o smyczki, instrumenty dęte, te instrumenty podbijają charakter płyty, to co jest w niej naturalnie” – powiedziała Brodka w rozmowie z Pawłem Sadeckim z Radia Egida. Koncertowa wersja albumu „Sadza” to spotkanie z albumowym materiałem w nowych aranżacjach wzbogaconych o dźwięki takich instrumentów, jak fagot, klarnet, obój, wiolonczela, altówka, skrzypce czy flet i perkusionalia.

W rozmowie z Kariną Nicińską z RMF Maxx Brodka dodała: „słuchając tych aranżacji ja już wiem, że będę płakać na tych koncertach. Ta muzyka elektroniczna zamieniona na akustyczne, orkiestrowe brzmienia powoduje jeszcze większą głębię tekstów utworów. Ciekawie będzie wrócić to tych emocji teraz, będąc już w innym etapie życia”. Które aranżacje robią na artystce największe wrażenie? „Utwór „Hydroterapia” z orkiestrą jest numerem wow. Jestem też bardzo ciekawa „Utraty”, która zagrana z orkiestrą będzie ciekawym eksperymentem”. Efektów będzie można posłuchać już 28 maja w warszawskim Teatrze Muzycznym ROMA, 30 maja w katowickim NOSPR i 27 czerwca w poznańskim Teatrze Wielkim.

Brodka zadebiutowała w 2004 roku. Wydała pięć studyjnych albumów i cztery minialbumy. Po doskonale przyjętym albumie „Granda” z 2010 roku, w 2016 roku wróciła z zaskakującym i porywającym tłumy krążkiem „Clashes”. Płyta otrzymała trzy nominacje do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk i wygrała w kategorii „Album roku alternatywa”. Brodka ma również na koncie nagrodę Fryderyk za album „Granda” oraz teledysk do singla „Game Change” pochodzący z wydanej w 2021 roku płyty „Brut”. W 2023 roku Brodka znalazła się wśród artystów, którzy nagrali singiel „Całkiem Nowa Bajka” do filmu „Akademia Pana Kleksa”, a w lutym tego roku wspólnie z Jannem i Urbańskim opublikowała cover utworu „List” grupy Hey promujący serial „Rojst Millenium” Netflixa oraz singiel „Błyszczę” dla projektu specjalnego BABIE LATO festiwalu Santander Letnie Brzmienia.

Harmonogram koncertów:

28.05.2024 – Warszawa, Teatr Muzyczny ROMA

30.05.2024 – Katowice, NOSPR

27.06.2024 – Poznań, Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki