13cze

Daria Ze Śląska, Guest Julka

13cze
13.06.2024
Godzina • 19:30
Scena nad Rusałką

Scena nad Rusałką zaprasza na kolejny darmowy koncert. Tym razem na scenie Daria Ze Śląska, artystka, która gra niesamowicie ambitną muzykę. Przed nią wystąpi Guest Julka, która również szturmem wchodzi w świat muzyki. 

Guest Julka
Artystka ukończyła wrocławska Szkołę Muzyki Nowoczesnej pod kierownictwem Adama Milwiw Baron na kierunku wokal oraz pianino. Jej muzyka oscyluje wokół gatunków hip – hop i soul, a teksty zakrawają o poezje. Zwinnie nawinięte zwrotki, niebanalne flow w połączeniu z głęboką, niekiedy abstrakcyjna liryką – tworzą obrazy pełne rytmu i sensualności. W swoim oryginalnym stylu zapisu i postrzegania rzeczywistości wokół siebie – wypełnia pustkę na scenie kobiecego rapu. W 2021 roku ukazała się jej debiutancka epka “Vanilla ep”, która to szturmem zawojowała rankingi typujące najlepsze polskie debiuty w muzyce hip- hop. Wydanie epki przyczyniło się do współpracy z wytwórnią Sony Music Polska, z którą Guest Julka w 2023 r. wydała album “zbiór drugi”. Wrocławska artystka została wytypowana przez Radio Kampus w plebiscycie “Tak Brzmi 2022”. Na swoim koncie ma również współpracę z Dr. Martens Polska, gdzie została jedną z twarzy kampani. Od 2022 r. zespół zagrał m.in. na Opo Festival, Ars Latrans Festival, Great September, Wrosound, Polska z Offu, czy Festiwal Fama. W 2023 r. artystka zdobyła główną nagrodę w kategorii muzyka na Festiwalu Fama, oraz nagrodę Gazety Wyborczej “WARTO”.
Od 2022 r. Julka koncertuje ze swoim zespołem w składzie:
Radosław Mucha – gitara basowa, syntezator
Wiktor Grabowiecki – perkusja
Arkadiusz Kulas – instrumenty klawiszowe
Julia Ludwiczyńska – wokal
Daria ze Śląska
Laureatka dwóch Fryderyków 2024. Znalazła się także w czołówce większości ubiegłorocznych podsumowań muzycznych.
Wydana na wiosnę 2023 roku, pierwsza płyta Darii ze Śląska to przede wszystkim mocne i bezpośrednie teksty oraz brzmieniowa różnorodność: od ambitnego popu po alternatywę. Po premierze wydawnictwa Daria zagrała na Orange Warsaw Festival, OFF Festivalu w Katowicach, Męskim Graniu, występowała z Kortezem i towarzyszyła Dawidowi Podsiadło na scenie podczas jego POST PRODUKCJA TOUR. Za singiel „Gambino” była nominowana do nagrody Bursztynowego Słowika, otrzymała też prestiżową Nagrodę im. Grzegorza Ciechowskiego i jest nominowana do Nagrody im. Kazimierza Kutza 2024.
2023 rok Daria ze Śląska zakończyła wyprzedanym koncertem w warszawskiej Stodole. W ten wyjątkowy wieczór na scenie towarzyszyli jej: Kortez, Jakub Skorupa, Młody, Jędrzej Wise i Solar.
W maju wydała swój drugi album „Na południu bez zmian” na którym znaleźć można singiel „skacz ze mną na bombę”w duecie z Małpą i nagrany wspólnie z Kortezem – “Pamięć do złych słów”