09lis

Eliminacje WBW

09lis
09.11.2024
Godzina • 18:00
Trops • ul. Świętego Rocha 9, Poznań

Wielka Bitwa Warszawska to największa i najstarsza impreza w kraju poświęcona wolnemu stylowi. W tym roku eliminacje odbędą się również w Poznaniu, w klubie Trops. To będzie już XVIII edycja WBW. Czy zobaczymy w finale poznańskigo rapera?

Impreza odbędzie się 9 listopada w klubie Trops. To tam aktualnie jest centrum poznańskiego freestajlu, gdzie cyklicznie odbywają się imprezy poświęcone tej gałęzi hip-hopu. W ciągu roku odbędzie sie 7 imprez eliminacyjnych, spośród których zostaną wyłonieni finaliści, którzy zmierzą się w stolicy.

WBW to odbywająca się od 2003 roku cyklicznie raz do roku impreza, podczas której wyłaniany jest najlepszy fristajlowiec w kraju. W ramach turnieju do pojedynków na słowa stają zawodnicy z całej Polski. O wynikach rozgrywanych bitew rozstrzyga jury w skład którego wchodzą autorytety w dziedzinie freestyle’u. Swoje zdanie poprzez odpowiednio głośny aplauz wyraża też publiczność znajdująca się w klubie, co może odpowiednio zmotywować lub zdeprymować pojedynkujących się zawodników.

Czym jest w ogóle freestyle? To styl wolny, słowna improwizacja, rymowanie bez wcześniejszego przygotowania, sztuka składania rymów na poczekaniu.

Forma bitwy to najbardziej emocjonujący rodzaj artystycznej rywalizacji. Jej uczestnicy na scenie starają się udowodnić swoją wyższość nad rywalem. Konfrontacja oryginalnych i niepowtarzalnych stylów skutkuje niesamowicie widowiskowym zderzeniem indywidualności.

Sprawdzaj:
https://wbw2024.pl
https://youtube.com/wbwtv
https://instagram.com/wielkabitwa
https://fb.com/wielkabitwawarszawska
https://tiktok.com/@wielkabitwawarszawska