04cze

Gold Panda Warszawa

04cze
04.06.2024
Godzina • 20:00
Klub Hydrozagadka • ul. 11 Listopada, Praga-Północ
Bilety • od 89 zł

Czy mamy tutaj fanów Gold Panda? Mamy dla Was świetną wiadomość, otóż już 4 maja zagra w warszawskim klubie Hydrozagadka. Śledźcie nasze sociale, bo mamy małą niespodziankę!

Gold Panda, uznany twórca muzyki elektronicznej, ma swoje korzenie w Chelmsford w Essex. Rozpoczął muzyczną podróż w 2009 roku, która przerodziła się w bogatą karierę z definującymi ducha czasu wydawnictwami. Jego debiutancki album „Lucky Shiner” przyniósł mu prestiżową nagrodę Guardian First Album Award w 2011 roku, ugruntowując jego pozycję na scenie muzyki alternatywnej. Album był wynikiem wieloletniej pracy nad wyjątkowym brzmieniem, które zjednało mu fanów na całym świecie.

Kontynuując swój rozwój artystyczny, w 2013 roku Gold Panda wydał album „Half Of Where We Live”. Płyta, będąca naturalną ewolucją jego stylu, była ciepła i emocjonalna, co jeszcze bardziej zaskarbiło mu sympatię słuchaczy i krytyków. Artysta wspierał sukces albumu obszerną trasą koncertową obejmującą Amerykę Północną, Europę i festiwale muzyczne, podczas której zyskał reputację energicznego i zaangażowanego na żywo wykonawcy.

Trzeci album, „Good Luck And Do Your Best”, wydany po trzyletniej przerwie, był inspirowany serią podróży do Japonii. Album odzwierciedlał intymne doświadczenia artysty, a wraz z nim pojawił się projekt wizualny, który był wynikiem współpracy z nagradzaną fotografką Laurą Lewis. Single z tego albumu, w tym „In My Car”, zyskały szerokie uznanie i stały się jednymi z najbardziej rozpoznawalnych utworów w karierze Gold Pandy.

Najnowsze wydawnictwo artysty, album „The Work”, ukazało się pod koniec 2022 roku i stanowiło kolejny krok w jego nieustającym eksplorowaniu granic muzyki elektronicznej. Album zawierał utwory takie jak „The Dream” i „The Corner”, które kontynuowały jego tradycję tworzenia przemyślanych, emocjonalnych kompozycji.

Gold Panda nie ogranicza się jednak tylko do solowej twórczości. Jego muzyczne poszukiwania objęły również inne projekty, takie jak współpraca z Jasem Shawem z Simian Mobile Disco pod nazwą Selling, gdzie prezentuje bardziej emocjonalną stronę techna. Również jako DJ Jenifa, artysta wydał serię wydawnictw hip-hopowych, eksplorując zupełnie inny gatunek muzyczny. W 2018 roku nawiązał współpracę z Anoushką Shankar, z którą stworzył muzykę inspirowaną i odnoszącą się do dorobku legendarnego Ravi Shankara, co było hołdem z okazji stulecia jego urodzin.