30sie

Festiwal Letnie Brzmienia

30sie
Santander Letnie Brzmienia
30.08.2024 - 31.08.2024
Park Cytadela • Poznań
Bilety • 219-349 ZŁ

Dwie sceny, kilkunastu artystów i wyjątkowy projekt specjalny – to wszystko już 30 i 31 sierpnia w Parku Cytadela w Poznaniu, gdzie odbędą się Santander Letnie Brzmienia. Właśnie poznaliśmy dzienny harmonogram festiwalu, którego headlinerami są MROZU, Vito Bambino, Daria Zawiałow i wracający po przerwie Łąki Łan. Karnety i bilety jednodniowe są dostępne już w sprzedaży.

W line-upie festiwalu znalazły się solowe koncerty topowych polskich artystów i artystek i scena skupiona wokół debiutantów. Santander Letnie Brzmienia 2024 to również nowa odsłona wyjątkowego projektu BABIE LATO, któremu przewodzi Brodka. Kto zagra w Parku Cytadela?

Ostatni weekend sierpnia będzie okazją do podróży przez różne gatunki muzyczne – od popu i rocka, muzykę doskonale znaną z rozgłośni radiowych, po brzmienia bardziej alternatywne i szansą na odkrycie twórczości artystów, którzy dopiero dają się poznać szerszej publiczności.

Dwa dni z najlepszą polską muzyką

Na scenie pojawi się najpopularniejsza dziewczyna pop w kraju, Daria Zawiałow, której najnowsza studyjna płyta bije rekordy popularności, świętujący 15-lecie kariery artystycznej Mrozu, dla którego będzie to kolejne lato z Santander Letnie Brzmienia oraz mogący pochwalić się, aż ośmioma nominacjami do nagrody Fryderyk 2024 za album „Pracownia”, Vito Bambino. Powraca też wyjątkowy projekt specjalny BABIE LATO w składzie Brodka, Margaret i Rosalie. Artystki reprezentują szeroki wachlarz gatunków, od popu, przez rap po muzykę housową i new disco, z sentymentalnymi odniesieniami do ikonicznych brzmień końcówki lat 90. i 2000.

Na Santander Letnie Brzmienia we Wrocławiu zagra IGO, posiadacz jednego z najbardziej charakterystycznych głosów na polskiej scenie oraz gwiazdy zeszłorocznej edycji festiwalu NosowskaNatalia Kukulska, Margaret i Rosalie. Premierowo zagrają też Poluzjanci pracujący nad nową, czwartą płytą oraz długo niewidziani na polskich scenach zespół Łąki Łan.

Koncerty będą wzbogacone specjalnymi i interaktywnymi wydarzeniami dla publiczności. Nie zabraknie również strefy warsztatowej i chilloutowej dającej okazje do twórczej zabawy. Spotkajmy się, posłuchajmy najlepszej polskiej muzyki, przetańczmy letnie wieczory w doskonałej atmosferze.

Trampolina do kariery

Obok czołowych twórców polskiej sceny muzycznej zaprezentują się artyści, którzy nieśmiało, ale pewnie wkraczają na duże sceny. Santander Letnie Brzmienia łączy siły z NEXT FEST Music Showcase & Conference. Aktywizując miejską przestrzeń i nawiązując współprace z lokalnym środowiskiem, organizatorzy letniej trasy festiwalowej zapraszają debiutujących artystów do występu na NEXT FEST Stage, której line-up zostanie ujawniony jeszcze tej wiosny.

O tym, kto zagra na NEXT FEST Stage zadecydują organizatorzy Santander Letnie Brzmienia, wybierając artystów i artystki, którzy występują na NEXT FEST Music Showcase & Conference. Druga edycja trzydniowego wydarzenia odbędzie się w dniach 18-20 kwietnia w Poznaniu.

Organizatorem festiwalu Santander Letnie Brzmienia 2024 jest poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Eventim, Tor Służewiec, Urząd Miasta Łódź i Miasto Katowice. Patroni medialni: RMF FM, Zwierciadło, Elle, Onet. Sponsor główny: Somersby. Sponsor tytularny: Santander Bank Polska.

HARMONOGRAM:

piątek, 30.08

Daria Zawiałow, Łąki Łan, Kaśka Sochacka, Nosowska, Natalia Przybysz, Dawid Tyszkowski

sobota, 31.08

MROZU, Babie Lato, Vito Bambino, Mery Spolsky, Zalia

KARNETY:

REGULAR TICKETS – dostępne od 10.04.2024 r. (g. 12.00) do wyczerpania puli biletów.

349 zł – karnet dwudniowy

219 zł – bilet jednodniowy

Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.