06maj

Ingested

06maj
06.05.2024
Godzina • 19:00
2progi • aleja Niepodległości 36, Poznań
Bilety • od 125 zł
Najnowszy album “The Tide of Death and Fractured Dreams” niezmordowanej ekipy Ingested ujrzało światło dzienne w kwietniu, a miesiąc później odwiedzą Poznań na jedynym koncercie w naszym kraju! Zespół zagra 6 maja w klubie 2progi. Towarzystwo mocarne, bowiem Brytyjczycy przyjadą do nas wraz z amerykańskimi wirtuozami z Fallujah, królami afrykańskiego metalu z Vulvodynia oraz australijską, deathcore’ową sensacją Mélancolia.

Tempo w jakim ukazują się nowe death metalowe/deathcore’owe wydawnictwa potrafi zawrócić w głowie, jednak Ingested jest tym zespołem, który je narzuca. Najnowszy, siódmy już w dorobku ekipy z Manchesteru duży album “The Tide of Death and Fractured Dreams” ukaże się 5 kwietnia nakładem wytwórni Metal Blade i znajdziemy tam to, co tygrysy lubią najbardziej – brutalne riffy, przygniatające tempa oraz chwytliwe melodie.

VULVODYNIA (RPA / Unique Leader Records) – slamming deathcore

Jedni z najważniejszych przedstawicieli wytwórni Unique Leader swobodnie poruszają się pomiędzy granicami brutalnego/technicznego death metalu i deathcore’a, dodając do tego charakterystyczną dla siebie melodykę, techniczne zacięcie oraz agresję. Ich dyskografię zamyka wydany w 2021 “Praenuntius Infiniti”, ale wydany w zeszłym roku singiel “Eulogy of Ashes” może świadczyć o intensywnych pracach nad jego następcą.

MELANCOLIA  (Australia / Nuclear Blast Records, Greyscale Records) – deathcore

Założony w 2022 zespół zadebiutował rok później albumem “HissThroughRottenTeeth”, który w Australii i Nowej Zelandii ukazał się nakładem Greyscale Records, a za dystrybucję na resztę świata odpowiedzialna była wytwórnia Nuclear Blast. Swój sczerniały deathcore z nu metalowymi czy nawet industrialnymi wstawkami Melancolia miała okazję ogrywać na trasach u boku m.in. Cattle Decapitation, To The Grave i właśnie Fallujah.