10maj
fot. Przemek Banas

Koncert benefitowy dla Ani i Lopeza: Surtarang

10maj
10.05.2024
Godzina • 19:00
Pies Andaluzyjski • ul. Nowowiejskiego 17, Poznań
Bilety • 50 ZŁ
Zapraszamy Was serdecznie do lokalu Pies Andaluzyjski na koncert zespołu Surtarang, który organizuje grupa znajomych w szczytnym celu.   Chcą pomóc swoim przyjaciołom, którym spłonął dom. Po koncercie mały after muzyczny.

Jesteśmy grupą znajomych, którzy chcą wesprzeć naszych przyjaciół. Nasza ukochana rodzinka, czyli Ania z Wilda panny, Lopez z J23 oraz ich dzieciaczki Rozalka i Felek, potrzebują wsparcia.
Od początku. Spłonął im dom. W kilka chwil ogień zabrał im poczucie bezpieczeństwa 
Dom Ani i Lopeza zawsze był pełen miłości. Można w nim było znaleźć schronienie w trudnych czasach. To mega cenne. 
Chcemy pomóc im w tych trudnym czasie i zebrać pieniądze na odbudowę domu i zakup najpotrzebniejszych rzeczy.
Dlatego zapraszamy Was na koncert, z którego cały dochód przekażemy na zbiórkę dla Ani i Lopeza i ich dzieci! Jeśli nie macie możliwości przyjść na koncert, serdecznie zapraszamy Was do wsparcia zbiórki tutaj —> https://zrzutka.pl/dvrvee….
Przychodźcie tłumnie i zabierajcie znajomych!

Liczba miejsc ograniczona!

O Surtarang:
Sur oznacza dźwięk, tarang to fala.
Inspiracją zespołu jest muzyka orientalna, przede wszystkim indyjska.
Wykorzystują oryginalne orientalne instrumenty, takie jak: sitar, tabla, saz i darbuka, okraszając je nowoczesnymi brzmieniami elektronicznymi, w których usłyszeć można edm, trance, czy dub. Muzykę dopełnia mistyczny śpiew, a wykonywane mantry zabierają w podróż nie tylko dźwiękową, ale również emocjonalną i duchową.
W lutym 2021 roku wyszedł debiutancki album zespołu – “Duniya” (w kwietniu wypuszczony został klip do tytułowego utworu), a w 2022 drugi album o tytule “Yatra”.
Zespół zagrał ponad 100 koncertów na wielu festiwalach i klubach w całej Polsce.
Od początku 2022 roku zespół prężnie działał nad nowym materiałem, który premierę wraz ze specjalnym koncertem miał w poznańskim klubie Próżność.
Wydarzenie można śmiało nazwać performance’m muzycznym, barwną historią, którą urozmaicili zaproszeni goście. Zespół ruszył z nowym materiałem w trasę po polskich klubach – „Yatra Tour”.
Druga płyta “Yatra”, czyli “Podróż”, jest spójnym dziełem – charakter zawarty na płycie utworów łączy się z unikatowymi kostiumami oraz niesamowitymi charakteryzacjami. Charakter zawartych na płycie dwunastu utworów oraz remixu łączy się z wyjątkową okładką. Zróżnicowane brzmienia i obecność różnorodność gatunków muzycznych w towarzystwie tradycyjnych mantr sprawia, że “Yatra” to wielowymiarowa podróż wgłąb siebie.
Zespół występował m.in. na takich festiwalach jak: Las Festival, Summer Contrast, Egodrop Festival, Wibracje 5.0, Stacja Wolimierz, Ostoya Festival, Uroczysko…, oraz w klubach w całej Polsce.
Skład:
Hanka Łubieńska – wokal, elektronika
Eryk Nowacki – sitar, saz
Łukasz Jasiak – tabla, darbuka, sampler, elektronika, produkcja