15cze
fot. Władysław Gardasz

Letni Święty Marcin

15cze
15.06.2024 - 16.06.2024
Godzina • 12:00
Św. Marcin / Poznań
Bilety • FREE

Odkryj Święty Marcin na nowo i wybierz się w podróż do serca miasta. Poczuj rytm letniej nocy i usłysz opowieść o ulicy z koncertami w tle, targiem rzemieślniczym, animacjami dla dzieci i rodziców oraz festiwalem smaku w ogródkach gastronomicznych. Gdzie? – Święty Marcin (od Gwarnej do Ratajczaka) oraz we wszystkich lokalach współpracujących. 

 SCENA KONCERTOWA POD ALFAMI

Wsłuchaj się w muzyczną opowieść poznańskich artystów! Wystąpią dla Was lokalne zespoły. Szykujcie się na solidną dawkę energii i świetnej muzyki! Od rocka, przez pop, aż po elektronikę – każdy znajdzie coś dla siebie.

Harmonogram sceny:

 

Sobota | 15 czerwca od 12:00 do 22:00

 1. Koncert LIEDTKE.
 2. Występ Studia Sztuki Teatralno-Aktorskiej
 3. Koncert Karoliny Komar
 4. Koncert Signal Lost
 5. Koncert Gra Sów
 6. Koncert Mithari

Niedziela | 16 czerwca od 12:00 do 18:00

 1. Występ Boho Studio Tańca Luboń
 2. Koncert Bartosza Steca
 3. Koncert Wyjdzie w Praniu
 4. Koncert Big Band Poznań

 TARG WIELKOPOLSKICH WINIARZY

Poznań słynie z bogatej kultury winiarskiej, a w trakcie wydarzenia będziemy mieli okazję delektować się wybornym smakiem najlepszych win prosto z Wielkopolskich Winiarnii. Od delikatnych białych, przez soczyste czerwone, aż po orzeźwiające musujące trunki – oferta jest szeroka, zaspokojone zostaną nawet najbardziej wyrafinowane podniebienia.

 TARG RZEMIEŚLNICZY

Przygotujcie się na prawdziwą ucztę dla zmysłów. Odkryjecie produkty, które sprawią, że Wasze wnętrza nabiorą magicznego charakteru – od aromatycznych świece sojowych po misternie wykonaną ceramikę. Szukacie stylowych dodatków? Znajdziecie tutaj eleganckie torby i torebki, w tym popularne workoplecaki, które z pewnością przyciągną uwagę! A to dopiero początek! Wśród stoisk znajdziecie też wyjątkowe rękodzieła, takie jak ręcznie malowane notesy, delikatną biżuterię czy urocze zabawki szyte i szydełkowane.

Studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zaprezentują swoje niesamowite dzieła. Zakochajcie się w unikalnych kolczykach, naszyjnikach, bransoletkach i pierścionkach, które łączą nowoczesność z tradycją. Zanurzcie w świecie fantastycznych ilustracji, które zaskoczą swoją kreatywnością i precyzją wykonania. Poznajcie wyjątkową kolekcję ubrań zaprojektowanych i wykonanych przez studentów.

TARG KULINARNY

Głodnych smaków zapraszamy na niezwykłą kulinarną podróż. Na naszym targu nie zabraknie pyszności: od wysokogatunkowych serów szwajcarskich, przez holenderskie, francuskie i włoskie specjały, aromatyczne oliwki greckie i bloki czekoladowe, które rozpływają się w ustach, aż po miody i produkty pszczele.

fot. Władysław Gardasz

ANIMACJE I WARSZTATY DLA GZUBÓW, EJBRÓW, ROJBRÓW I RODZICÓW

Przygotowaliśmy dla Was i Waszych pociech wiele niesamowitych atrakcji! Animacje taneczne, malowanie twarzy i brokatowe tatuaże, zagadki i szyfry, strefa Lego, strefa dziennikarza i pokaz magii.

A zdecydowanie największą atrakcją dla wszystkich będzie „Bąbel Bimba – Kindernalia” poznański tramwaj zyska nowe życie podczas Letniego Świętego Marcina. Maluchy będą miały okazję poczuć się jak małe podróżniczki i podróżnicy, kiedy wejdą do tramwaju i przemierzą jego wnętrze.

 PRZEGLĄD SĄSIEDZKI, CZYLI THE BEST OF PARTNERZY WYDARZENIA (ofertę znajdziecie w lokalnej gastronomi oraz lokalach usługowych)

 POZNAJ POZNAŃ – 10 RZECZY, KTÓRE MUSISZ ZROBIĆ W SERCU MIASTA – NA ŚWIĘTYM MARCINIE

 • ZNAJDŹ SERCE POZNANIA

Znajdź cel swojej podróży. Dokładnie tutaj leży geograficzny środek Poznania (Święty Marcin / Gwarna), z którego, dzięki tej kartce, możesz przeżyć najbardziej poznański dzień w mieście.

 • WYPIJ WINO NA ŚWIĘTYM MARCINIE

Fyrtel ulic Święty Marcin, Taczaka, Garncarska, Ratajczaka jest najbardziej winnym fyrtelm w Poznaniu, przy którym znajdziesz najwięcej winiarni na metr kwadratowy i wuchtę dobrych adresów kulinarnych. Co pijemy dzisiaj?

 • ODKRYJ UKRY73

Jaki wpływ na losy II Wojny Światowej mieli poznańscy kryptolodzy? Poznaj hisorię szyfrów przez wieki w Centrum Szyfrów Enigma w hisorycznym budynku Collegium Martineum UAM

 • ZAKOCHAJ SIĘ W MUZIE

Jedno z najpiękniejszych kin w Polsce, które serwuje ambitny repertuar filmowy i doskonałe projekty kulturalne m.in. Animatora – jedyny międzynarodowy festiwal w Polsce nominujący filmy do Oscara.

 • ZATAŃCZ NA TACZAKA

Przepiękna ulica, której patronuje najstarszy teatr tańca w kraju – Polski Teatr Tańca przy Taczaka 8.. Podylamy? (pamiętaj, że wino jest zawsze obok)

 • WYCZAJ SWOJE PODWÓRKO

Święty Marcin i pobliskie ulice swoje sekrety skrywają w podwórkach – od secesyjnych kamienic po współczesne projekty kultury. Zejdź ze szlaku i zajrzyj do nich na chwilę.

 • IDŹ NA LUMPY I KLUNKRY

Kiedyś główna ulica handlowa Poznania. Dziś w cieniu dawnych domów handlowych ALFY pozostały wyłącznie sklepy z rękodziełem lokalnych twórców i ciuchami z drugiej ręki, przed którymi w dniu dostaw wiją się kolejki lokalesów.

 • ZJEDZ ROGALA ŚWIĘTOMARCIŃSKIEGO

Make rogal not war! Absolutny symbol kulinarny (i nie tylko!) Poznania, który  wyróżnia go na mapie świata. Najpopularniejszy podczas święta niepodległości w Poznaniu, dostępny na Świętym Marcinie przez cały rok obok doskonałej oferty cukierniczej na ulicy.

 • SPRAWDŹ CO NA AFISZU

Przy Świętym Marcinie i w jego okolicach znajduje się kilkanaście świetnych teatrów i jeszcze więcej projektów kulturalnych. Sprawdź co jest dzisiaj grane w najbliższej okolicy

 • RZUĆ SPOJRZENIE, WEŹ POGADAJ

Czy kiedyś powiedziałeś dzień dobry, wsiadając do tramwaju? Poznań był długo z tego znany. Wszyscy odpowiadamy za atmosferę przestrzeni publicznej, w której funkcjonujemy.

Jak w powieści Musierowiczowej wyślij Eksperymentalny Sygnał Dobra – uśmiech, życzliwe słowa, pozdrowienie czy proste jak leci, i sprawdź, co się stanie!

Organizatorem Bucketlist jest Pokolenie 2020 oraz grono bistro i wino

fot. Władysław Gardasz

Dlaczego warto dołączyć do integracji w sercu miasta?

Wyobraź sobie, znane Ci z 11 listopada, imieniny ulicy na wesoło, w pełnym słońcu i kulturą pod gołym niebem z najlepszymi produktami wielkopolskich winiarni i muzyką na żywo.

Czy wiesz, że geograficzne centrum Poznania znajduje się dokładnie na Świętym Marcinie w okolicach ulicy Gwarnej i Kantaka?

Czy wiesz, że Święty Marcin jest patronem winiarzy i nie bez powodu znajdziesz tu i w bezpośrednim sąsiedztwie wiele winiarni i jeszcze więcej restauracji, które trzymają poziom w jednym z tylko trzech miast w Polsce uwzględnionym w przewodniku Michelin?

Na Świętym Marcinie się dzieje i to się dzieje dużo, tylko musimy nauczyć się o tym opowiadać.