16sie

Margaret

16sie
16.08.2024
Godzina • 20:00
Strzeszynek

Jej pierwszy singiel – „Thank You Very Much”, który promował debiutancki album „All I Need” – zagwarantował jej obecność nie tylko na krajowych listach przebojów. Dzięki niemu Margaret pojawiła się także w rozgłośniach włoskich, niemieckich i austriackich, a jej płyty pokryły się platyną i złotem w Polsce oraz Szwecji. Aktualnie Margaret jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd na polskiej scenie muzycznej i nie przestaje zaskakiwać. Sprawdźcie, jak zaczęła się jej kariera i co robi dzisiaj!

Małgorzata Jamroży, urodziła się w 1991 roku w Stargardzie Szczecińskim. Jej przygoda z muzyką rozpoczęła się w szkole muzycznej w Choszcznie, w której uczęszczała do klasy klarnetu i saksofonu. Choć dalsza edukacja artystki nie była związana z muzyką, scena zawsze była jej bliska.

W 2006 roku, w wieku 15 lat, wzięła udział w programie „Szansa na sukces”, w którym zdobyła wyróżnienie za wykonanie piosenki Steni Kozłowskie „Będę czekać”. Trzy lata później została laureatką „Szansy”, śpiewając piosenkę Moniki Brodki „Znam Cię na pamięć”, co zapewniło jej występ na koncercie finałowym w Sali Kongresowej w Warszawie.

Margaret ma na swoim koncie również piosenki do reklam. Jest autorką hymnu mistrzostw świata w siatkówce mężczyzn oraz nowej wersji utworu „O mnie się nie martw” Katarzyny Sobczyk, który został wykorzystany jako piosenka otwierająca serial o tym samym tytule.

Artystka wydała w sumie cztery albumy: „Add the Blonde” (2014), „Just the Two of Us” (2015), „Monkey Business” (2017) i „Gaja Hornby” (2019). Wydanie piątej płyty, „Maggie Vision”, zaplanowane zostało na rok 2021, który przyniósł już dwa nowe single artystki – „Bajkał” oraz „Antipop”.