31maj

Morświn

31maj
31.05.2024
Scena Robocza • Wroniecka 6
Bilety • 70 zł
Morświn powstał, bo musiało się tak stać! Najpierw byli Tekla i Marcin. Tekla gra na basie, a Marcin nie gra, ale gada. Zakładali różne zespoły. Najpierw grali jako duet, a potem zaczęli jako trio, a następnie jako kwartet, a kiedyś grali jako kwintet.

W roku 2020 nagrali suitę Rewolucjaaaa, gdzie podmiotów wykonawczych jest aż czternaście. W czasie najstraszliwszej izolacji kilkunastu polskich artystów, na prośbę duetu, nagrało na swoich instrumentach, zupełnie niezależnie od siebie, to co grało w ich duszach. Marcin Świetlicki i Małgorzata Tekiel zespawali, posklejali te dźwięki i tak właśnie powstała suita Rewolucjaaa. Zupełnie naturalne było zaproszenie do zespołu Alicji Białej, która wraz z Dorotą Kwiatkowską, zrobiła film. Karrot Kommando wydało debiutancką płytę Morświna, na której znalazła się Rewolucjaaa i kilka przebojowych piosenek.
Trzon zespołu to Małgorzata Tekla Tekiel – bas, Marcin Świetlicki – głos, Paulina Owczarek – saksofon barytonowy. W zespole prawdopodobnie grają ponadto inni wybitni muzycy polscy. Niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą.
Gramy muzykę ponadgatunkową. Głośno i cicho. Szybko i wolno. Na siedząco, na stojąco, nawet na leżąco.