19kwi

Niezwykłe zjawisko na Dąrowskiego 5? „Zmierzch Długiego Dnia”

19kwi
19.04.2024 - 24.04.2024
Godzina • 20:00
Teatr Nowy w Poznaniu • ul. Dąbrowskiego 5, Poznań
Bilety • 120 ZŁ - premiera
Już w najliższy piątek, 19 kwietnia o godz. 20. w okolicach ulicy Jana Henryka Dąbrowskiego 5, będą Państwo mogli zaobserwować niezwykłe zjawisko: „Zmierzch Długiego Dnia”. Będzie to premiera najbardziej osobistego tekstu amerykańskiego klasyka, laureata nagrody Nobla: Eugene’a O’Neilla.
„Zmierzch Długiego Dnia” to dramat, który – zgodnie z wolą autora – nigdy nie miał ujrzeć światła dziennego: niezwykle gęsta i intensywna emocjonalnie opowieść o jednym dniu z życia rodziny Tyrone. Jak wiele może wydarzyć się w życiu czworga najbliższych sobie ludzi od świtu do zmierzchu? Ile rodzinnych sekretów można odkryć w tak krótkim czasie?
Nagrodzoną Tony Award i Pulitzerem sztukę, arcydzieło amerykańskiej literatury XX wieku, wyreżyserował André Hübner – Ochodlo, odpowiedzialny również za opracowanie tekstu, scenografię oraz kostiumy. Autorem muzyki do spektaklu jest Adam Żuchowski, a na Scenie Nowej im. Sławy Kwaśniewskiej będą Państwo mogli zobaczyć świętującą właśnie jubileusz 40-lecia pracy artystycznej Bożenę Borowską – Kropielnicką w doborowym towarzystwie Ildefonsa Stachowiaka, Łukasza Chrzuszcza i Bartosza Włodarczyka.
Zapraszamy serdecznie na 873. premierę Teatru Nowego im. Izabelli Cywińskiej!
Spektakl będzie grany w tym secie do 24 kwietnia.