12wrz

Nürnberg

12wrz
12.09.2024
Godzina • 20:00
2progi • aleja Niepodległości 36, 61-714 Poznań, Polska
Bilety • 60 zł

Zespół Nürnberg, post-punkowy duet prosto z Mińska wraca do Polski. Skład wystąpi 12 września w poznańskim Klubie 2 Progi, 12 października w warszawskim klubie Hydrozagadka i dzień później we wrocławskim klubie Łącznik. Bilety już w sprzedaży!

Ich muzyka jest posępna, nastrojowa, klimatyczna i energetyczna. Inspirowana brytyjskim brzmieniem post-punk/new-wave/coldwave z lat 80-tych, przepełniona melancholią, mrokiem i opuszczeniem, skąpana w migoczącym pogłosie i słodko-gorzkich melodiach.

Uderzenia perkusji i potężne, podskakujące, melodyjne linie basu tworzą poczucie zbliżającej się rozpaczy, unicestwienia i bezradności, podczas gdy rozdzierające, pełne tęsknoty gitary prowadzą i płyną, goniąc i tańcząc z opuszczonym, emocjonalnym wokalem w mrocznym uścisku nieuchronnej śmierci Pierwsze demo zostało wydane w sierpniu 2017 roku. Od tego czasu do teraz zespół wydał dwa albumy „Skryvaj” i „Paharda”, trzy EP-ki, trzy single i jeden album z remiksami. Zespół grał na dużych europejskich festiwalach i showcase’ach: „Waves Vienna”, „Eurosonic Noorderslag” i „Atlas Weekend Kyiv” oraz koncertach i festiwalach na Białorusi, w Polsce, Rosji, na Łotwie i Ukrainie.