05cze

Republika Niewysłuchanych – XIII Koncert Charytatywny UAM

05cze
05.06.2024
Godzina • 19:00
Aula UAM
Bilety • 60 ZŁ

“Republika Niewysłuchanych” czyli XIII Koncert Charytatywny UAM już w środę 5 czerwca w Auli UAM! Zagrają m.in Czesław Mozil, Katarzyna Groniec oraz Chór Akademicki UAM.

Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce znajduje się w głębokim kryzysie. Rosnąca liczba prób samobójczych oraz wysoki odsetek młodych osób cierpiących na depresję nie pozwalają ignorować tego problemu. Z tego powodu powołano „Republikę Niewysłuchanych”. Nazwa wydarzenia nawiązuje do zespołu Republika, gdyż muzycznie wrócimy do wydanej 40 lat temu płyty „Nieustanne Tango”. Aranżacje będą odbiegały od pierwowzorów, nie będzie powielania tego co już powstało. Muzycy wykreują na bazie kompozycji już istniejących materiał, który będzie meandrował pomiędzy różnymi gatunkami muzycznymi, nie będzie “coverowaniem”. Aby osiągnąć ten efekt do współpracy zaproszono czołowych polskich wokalistów oraz składy wykonawcze takie jak chór czy big band.

Wystąpią: Czesław Mozil, Katarzyna Groniec, Swienalis, Runforrest, Patryk Pietrzak, Chór Akademicki UAM pod dyrekcją Beaty Bielskiej, Jazz Big Band 75 pod dyrekcją Piotra Dąbrowskiego. Dyrektorem artystycznym wydarzenia jest znany poznański muzyk i kompozytor Szymon Siwierski.

W trakcie koncertu przewidziano licytacje charytatywne. Całość zysku ze sprzedaży biletów oraz licytacji zostaną przekazane na rzecz Fundacji FIONA na realizację zajęć profilaktyki zdrowia psychicznego w wielkopolskich szkołach.

Organizatorem koncertu są: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Fundacja FIONA, Wielkopolskie Towarzystwo Kulturalne i poznańska agencja koncertowa Good Taste Production.