07cze
fot. podolany.info

Smochy Festiwal

07cze
07.06.2024 - 09.06.2024
Godzina • 16:00
Boisko przy ul. Braniewskiej
Bilety • FREE

Rada Osiedla Krzyżowniki-Smochowice organizuje całkiem ciekawe wydarzenie, które jest całkowicie bezpłatne dla uczestników. Podczas Smochy Festiwal, który odbędzie się przy ulicy Braniewskiej nie zabraknie gwiazd muzycznych i zespołów mniej znanych. 

Pierwszy dzień festiwalu to teatralny piątek, czyli teatrzyki dla dzieci oraz jeden teatr dla dorosłych. Sobota i niedziela z kolei są dniami typowo muzycznymi. Poza tym mieszkańców osiedla i całego Poznania czeka cała masa atrakcji towarzyszących takich jak dmuchańce, strefa elektromobilna, strefa chillout, auta zabytkowe, straż pożarna, ratownictwo medyczne, kucyki, Akademia Piłkarska Reissa, Warta Poznań, stoiska miejskie, warsztaty plastyczne, straż miejska, 36minut WestPoint, Szkoła Olimpijczyk oraz punkty gastronomiczne.

KIM NOWAK

Ich piosenki mają być dzikie i spontaniczne. Bez wygładzania. Gitarowe trio, które zamiast być dla Fisza i Emade (Bartek i Piotrek Waglewscy) oddechem od hip-hopu, stało się regularnym zespołem, wydało już trzy płyty, gra koncerty klubowe i plenerowe.
Na zakończenie Smochy Festiwal w niedzielę zagra KIM NOWAK
Nazwa zespołu bezpośrednio odnosi się do osoby amerykańskiej aktorki Kim Novak oraz do lat 60. i tęsknoty za nagrywaniem płyt na żywo bez produkcyjnych fajerwerków. W sierpniu 2009 roku muzycy zarejestrowali pierwsze nagrania. W 2010 r. ukazał się debiutancki album tria zatytułowany Kim Nowak. To płyta grana na żywo, bez użycia komputerów, gdzie wszystkie brudy zostały pozostawione celowo. Riffy gitarowe, często odnoszące się do klasyki gatunku, współgrają z punkową, garażową sekcją rytmiczną.
Po 11 latach grupa powróciła z nowym albumem pt. “My”. Album został dobrze przyjęty przez fanów i krytyków muzycznych, uzyskał również nominację do Fryderyków w kategorii płyta roku – rock.
Na BIS Smochy usłyszą twórczość FISZ EMADE TWORZYWO

TERRIFIC SUNDAY
Niedzielę zaczyniemy od poznańskiego zespołu jak o nich się pisze indie rockowego Terrific Sunday. W niedzielę porwą Was swoją żywiołową muzyką pełną emocji. Na swoim koncie mają występy na największych festiwalowych scenach: Opener Festival, Orange Warsaw Festival, Jarocin Festiwal, czy Męskie Granie. Mieli przyjemność zagrać u boku takich artystów jak: Nothing But Thieves, Artur Rojek, Hey czy Muchy.
W 2015 zespół wydał swój debiutancki album zatytułowany „Strangers,Lovers”, za który otrzymał nominację do Nagrody Fryderyk w kategorii „Fonograficzny Debiut Roku”. W 2019 roku ukazał się długogrający album zatytułowany „Młodość”. Tworząc swój materiał inspirują się szeroko pojętą muzyką niezależną. Na polskim rynku muzycznym funkcjonują jako silny głos muzyki alternatywnej.
Po dwóch niezwykle udanych wydawnictwach nadszedł czas na trzecią płytę, która ukaże się w drugiej połowie 2024 r.
„Klucz Ptaków” – Pierwszy singiel promujący trzeci album zespołu.

STEFANO TERRAZZINO

Na Smochy Festiwal każdy znajdzie coś dla siebie. Przedstawiamy trzeciego Artystę, który w niedzielę zabierze nas w podróż do Włoch. Włoski tancerz, aktor i wokalista czyli Stefano Terrazzino. Od 2005 roku mieszka w Polsce.Popularność zyskał dzięki programowi Taniec z Gwiazdami w którym to kilkakrotnie razy stawał na podium, w tym czterokrotnie na miejscu pierwszym z Kingą Rusin, Agatą Kuleszą, Anetą Zając i Agnieszką Sienkiewicz. W polskiej edycji tego programu wziął udział aż dziewięć razy, a w niemieckiej trzy razy.
Poza tańcem jego pasją jest również aktorstwo. Występował w wielu polskich serialach oraz na deskach teatrów. Od 2016 roku na stałe odgrywa jedną z głownych ról w spektaklu Kochanie na kredyt w reżyserii Olafa Lubaszenko.
Stefano Terrazzino pasjonuje się muzyką. Talentem wokalnym i aktorskim zachwycił jury i publiczność programu Twoja twarz brzmi znajomo w Polsacie, zdobywając pierwsze miejsce w III edycji. Chcąc dzielić się radością płynącą z muzyki i zbliżyć polską publiczność do kultury włoskiej Stefano koncertuje po Polsce ze swoim muzyczno-tanecznym show w wykonaniu tancerzy oraz zespołu muzycznego.

AGNIESZKA CHYLIŃSKA

Obdarzona intrygującą barwą głosu, wielkimi możliwościami interpretacyjnymi oraz nieposkromionym temperamentem. W SOBOTĘ jako ostatnia na pewno da czadu dla Was Agnieszka Chylińska. W tym roku obchodzi 30- lecie kariery artystycznej. Znana zarówno z zespołu O.N.A. oraz solowej twórczości.