13cze
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Strata, czyli 2K88, Kosi i Hades zapraszają na koncerty

13cze
13.06.2024
Godzina • 19:00
Schron

Strata to projekt złożony z cenionych postaci polskiego rapu, takich jak Kosi (JWP, Jetlagz), Hades (HiFi Banda) oraz jednego z najoryginalniejszych polskich producentów muzycznych – 2K88 (Syny, W/88, Brodka). Muzycy ogłosili własnie mini trasę, na której nie zabrakło również Poznania.

„Kwit” to trzeci singiel z nadchodzącego albumu Strata zatytułowanego „Subaru”. Hades i Kosi rapują na mrocznym bicie o krętych labiryntach polskiego show-biznesu z mocnym stwierdzeniem: „Stata jest dla naszych ludzi, nie dla liczb”.

Opublikowane dotychczas single powoli odsłaniają rozpiętość stylistyczną płyty „SUBARU”. Melancholijny numer „Radary”, mocny, phonkowo-junglowy „C65” z metaforycznie ujętą jako pistolet, starą militarną kurtką M65.

Naturalnym dopełnieniem ich nadchodzącego wydawnictwa jest równolegle nadchodzący album instrumentalny 2K88 pt. „Shame” (wyd. Unsound). Oba albumy powstawały w tym samym czasie i mają wiele wspólnych mianowników. Na „Shame” również dominuje bas, breaki i dubowe pogłosy ze zmielonymi śladami polskiego rapu, który na „Shame” 88 dosłownie sampluje, nadając materiałowi nostalgiczny rapowy sznyt i definiując niejako PL Sound, który to termin 88 ostatnio pół-żartem pół-serio wrzucił w obieg.

Premiera „Subaru” zaplanowana jest na 17.05.24, a „Shame” na 14.06.24.

Za równy miesiąc artyści ruszają w trasę, które obejmie kilka polskich miast: