22cze

Piknik na FEST

22cze
22.06.2024
Godzina • 12:00
Park Cytadela
Bilety • FREE

W tym roku mamy do czynienia z ogromną ilością darmowych koncertów w Poznaniu. Wiele z nich to znane polskie marki muzyczne, które przyciągają spore rzesze fanów. Kolejny już raz z inicjatywą wychodzi Urząd Marszałkowski i organizuje na Cytadeli darmowy koncert, na którym zobaczymy takich artystów jak Fisz Emade, Karaś/Rogucki, Sorry Boys i LemON. Odbędzie się on 22 czerwca. Tydzień później podobna inicjatywa odbędzie się w Kaliszu. 
Motywem przewodnim wydarzeń będzie 20-letnia obecność Polski w Unii Europejskiej.
Festyn rozpocznie się o godz. 12.00, a o godz. 17.30 na scenie pojawią się pierwsze muzyczne gwiazdy.

Pikniki będą również świetną okazją do tego, żeby zadbać o zdrowie. W trakcie obu wydarzeń będzie można m.in.: skorzystać z konsultacji ze specjalistami, badań RTG, USG, wzroku, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi oraz odwiedzić mammobus i onkobus, a także dowiedzieć się więcej o skutkach uzależnień, biorąc udział w wyścigach w alkogoglach i narkogoglach.

Nie zabraknie też atrakcji dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie. W przededniu Igrzysk Olimpijskich organizator zaprosi do udziału w Wielkopolskiej Olimpiadzie, w ramach której będzie można spróbować swoich sił m.in. w judo, wioślarstwie, kolarstwie, szermierce oraz skimboardingu. Piknik będzie też okazją do przedstawienia sylwetek zawodników, którzy będą reprezentować Wielkopolskę w paryskiej olimpiadzie w lipcu.