fot. Zuza Chałupniczak

Aga Czyż z nowym singlem „NASA”

Muzyka
19 kwi 2024
Aga Czyż

 „NASA” to nowy singiel Agi Czyż, do którego właśnie dostaliśmy teledysk. Utwór ten, tak jak i wcześniejsze „Tommy Lee Jones” i „Fajerwerki”, promują nadchodzącą EP-kę wokalistki. „NASA” mówi o tym, żeby dać się usłyszeć i nie bać się zaznaczać swojej obecności.

– „NASA” to przypomnienie o tym, żeby tworzyć i żyć bez oczekiwań, znaleźć coś co daje radość, i nie chować się z tym, nie kurczyć ani sobie nie umniejszać. Trzeba dawać światu o sobie znać i odważnie iść po swoje. Staram sie żyć wlaśnie wg tych zasad – produkuję utwory, piszę melodie i teksty, aranżuję. Uwielbiam to. Twórczość pokazuję innym, dzielę się nią, mimo, że w erze social mediów jest to jak wiemy jednocześnie i łatwe i trudne – mówi Aga Czyż.

Aga Czyż to poznańska producentka, autorka muzyki i tekstów, wokalistka. Szerokiej publiczności dała się poznać w 2013 roku, kiedy to w trzeciej edycji programu „The Voice of Poland”, pod opieką Marii Sadowskiej, dotarła do jego półfinału.
Portal JazzSoul.pl ogłosił jej debiutancki album pt. „A.” Debiutem 2018 w kategorii Jazz (Polska).
W ramach konkursu „Będzie Głośno”, zorganizowanego przez Polskie Radio CZWÓRKA, ZAiKS uhonorował artystkę nagrodą za najlepsze teksty.
Utwór „Wrzesień” skomponowany dla Estrady Poznańskiej w 2020 roku wraz z Michałem Kowalonkiem, byłym wokalistą zespołu MYSLOVITZ, przez kilka tygodni gościł w czołówce list przebojów ogólnopolskich stacji radiowych.
Obecnie Aga jest w trakcie pracy nad swoim drugim wydawnictwem, EP-ką, z której pochodzą opublikowane dotychczas utwory: „Tommy Lee Jones” i „Fajerwerski”.


https://www.instagram.com/aga_czyz/

https://www.youtube.com/@AgaCzyz