ELECBOY 2 – JAKO W NIEBIE, TAK I NA ZIEMI

Komiksy
16 sty 2024
Józek Śliwiński

Zakończony mocnym cliffhangerem pierwszy tom pozostawił nas z ogromnym głodem kontynuacji. Po tym, jak bohater odkrywa naturę własnej tożsamości, będzie musiał zrewidować podstawy własnego światopoglądu. Ciężko zgadnąć, w jakim kierunku zmierza historia.


Tymczasem ta zaczyna biec „trójtorowo”. Podążamy śladami protagonisty, jednocześnie śledząc losy jego rodzimej wioski. Do tego dochodzą, przedstawione w formie licznych retrospekcji, przeszłe losy świata przedstawionego. Czy to dobrze? I tak i nie.

Z jednej strony w dwóch, kończących serię albumach postanowiono upchnąć tak wiele treści, że poszczególnym obszarom nieco brakuje przestrzeni. Z drugiej strony nie można narzekać na fabularne rozrzedzanie. W tomie tym zamknięto epicką historię, która zaskakuje dojrzałością i odważnymi pomysłami.

Tym większy podziw, że jest to komiks autorski. Odpowiedzialny zarówno za scenariusz, jak i niesamowite rysunki Jaouen Salaün nie kryje, że był to projekt dojrzewający latami. Nawet jeśli nie wszystko udało się w pełnej rozciągłości, stanowi pełne, wartościowe dzieło.

Drugi tom „Elecboya” rozwarstwia fabułę, co nie zawsze wychodzi jej na dobre. Z jednej strony otrzymujemy prawdziwy koncentrat zdarzeń, z drugiej nie uświadczymy chwili oddechu, rozbudowanych relacji czy pogłębiania postaci. W ogólnym rozrachunku jest to jednak kawał porządnego science fiction w zjawiskowej oprawie graficznej. Warto!

Więcej komiksów na Instagramie: komiksowy_pamietnik

Cena okładkowa: 100,00 zł

Format: 240×320 mm

Liczba stron: 128

Oprawa: twarda

Wydawca: Lost in Time

Data wydania: wrzesień 2023

Data oryginalnego wydania: wrzesień 2022