fot. M.Woźniak

Festiwal BLusowo rozpoczął konkurs zgłoszeniowy dla solistów i zespołów

Niusy
29 maj 2024

Nie tylko blues, ale i muzyka nim inspirowana wybrzmiewa ze sceny Festiwalu BLusowo, który po krótkiej przerwie powraca nad Jezioro Lusowskie pod Poznaniem. Choć lista wykonawców jest już zamknięta, wciąż można znaleźć się na jego scenie, a do tego wygrać atrakcyjną nagrodę! Na konkursowe zgłoszenia od solistów i zespołów, którzy czują bluesa, organizatorzy czekają do 10 czerwca. 

– ​ Poszukujemy artystów tworzących nie tylko klasycznego bluesa, ale i muzykę inspirowaną tym gatunkiem. Nie ma ograniczeń wiekowych, nie jest to konkurs wyłącznie dla debiutantów, a dla wszystkich, którzy chcieliby pokazać swoją twórczość przed publicznością festiwalu, który od 2011 roku gościł czołówkę polskiej sceny bluesowej i gwiazdy zza granicy – opisuje Karina Biała, dyrektor GOK SEZAM, organizatora festiwalu.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, organizatorzy wytypują czwórkę finalistów, którzy wystąpią na festiwalowej scenie 13 lipca. Ich koncertom przysłuchiwać się będzie jury, w skład którego wejdą Robert KordylewskiMariusz KwaśniewskiJoanna Pilarska i Karina Biała. To oni wyłonią laureata Grand Prix, który wyjedzie z Lusowa bogatszy o statuetkę i nagrodę pieniężną: 4500 zł.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy zapoznać się z regulaminem, wypełnić formularz dostępny na stronie https://bit.ly/blusowo2024 i przesłać zgłoszenie na adres blusowo@goksezam.pl załączając maksymalnie 3 autorskie utwory w formacie .mp3. Termin nadsyłania zgłoszeń to 10 czerwca 2024.

BLusowo ​ jest darmowym festiwalem, który odbywa się nad malowniczym Jeziorem Lusowskim w gminie Tarnowo Podgórne, zaledwie 9 km od granicy Poznania. Tym razem scena umiejscowiona będzie bezpośrednio na plaży przy Leśnym Zakątku. Oprócz koncertów finalistów konkursu i zaproszonych gwiazd, na festiwalowych gości czekać będą dodatkowe atrakcje, m. in. strefa dziecięca, która na stałe wrosła w krajobraz festiwalu.

W ubiegłych latach na scenie BLusowo festiwal występowali m. in. John Porter i Wojtek Mazolewski, Martyna Jakubowicz, Kasa Chorych, Gang Olsena, Hot Water, Joanna Pilarska, Zdrowa Woda, Natalia Przybysz i Raphael Rogiński, Pola Chobot i Adam Baran, Agata Karczewska, Two Timer, Jagoda Kret, Magda Piskorczyk oraz artyści zagraniczni: Gerry Jablonski & The Electric Band, Jewana Jenkins, Sir Waldo Weathers, Demian Band, Chuc Frazier, czy Mörk.

Pełną listę tegorocznych artystów organizatorzy ogłaszać będą sukcesywnie w czerwcu. Zgodnie z tradycją będą to zarówno ‘rasowi bluesmani’, jak i artyści, którzy czerpiąc z bluesowych korzeni tworzą muzykę wykraczającą poza ramy tego gatunku.

Jak zapewniają organizatorzy, warto do nich dołączyć wypełniając konkursowy formularz zgłoszeniowy.