fot. Piotr Skrzypek

Fotorelacja z koncertu Spiętego!

Relacje
26 lut 2024
Piotr Skrzypek

W minioną niedzielę, 25 lutego w Szamotułach odbył się koncert Spiętego promujący trasę koncertową „Heartcore”. Mamy dla Was fotorelację z tego wieczoru.

Huberta Dobaczewskiego, czyli Spiętego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Formacja LAO CHE zawiesiła działalność, ale Spięty działa solowo. Płyta „Heartcore” wydana 20 października 2023 nakładem Mystic Production nie schodzi z czołowych miejsc list przebojów (Radio Nowy Świat, Radio 357). Pierwszy nakład płyty winylowej wyprzedał się w całości, ukazało się wznowienie. Album „Heartcore” to trzecia płyta Spiętego, podobnie jak dwie poprzednie „Black Mental” i „Antyszanty” tytułem nawiązuje lekko pokrętnie do gatunków muzycznych, ale kto śledzi twórczość muzyczną Huberta, ten wie, że jest on mistrzem zabawy słowem.

Płyta „Heartcore” została nominowana do nagrody Fryderyka 2024 w kategorii „Album roku Alternatywa”. Spięty został nominowany w tej kategorii obok takich artystów jak: Bokka, Hania Rani, Jan Emil Młynarski oraz Lech Janerka.

Artysta koncertuje z zespołem w skład którego wchodzą uznani muzycy sceny niezależnej:  wokal i gitara – Bartek Kapsa, perkusja i sampler – Mikołaj Zieliński, bas i klawisze – Patryk Kraśniewski.

Muzycy wyruszyli w trasę koncertową zaraz po premierze i koncertują nieustanne już od kilku miesięcy wyprzedając w większości całe sale. Dzisiejsza relacja pochodzi z koncertu, który odbył się w kinie Halszka, a zorganizowany został przez Szamotulski Ośrodek Kultury. Warto zaznaczyć, że Patryk Kraśniewski jest szamotulaninem, zatem mógł zaprezentować się w swoim rodzinnym mieście. Trasa nadal trwa, muzycy planują jeszcze koncerty m.in. w Krakowie, Częstochowie, Trzebnicy, Koninie, Katowicach, Warszawie i Toruniu. Zatem kto nie miał jeszcze okazji posłuchać na żywo z całego serca polecam, warto.