Iwona Skv z nowym singlem. Liczy się tylko ulotna „Chwila”

Muzyka
16 kwi 2024

Iwona Skv nie zatrzymuje wydawniczej machiny. Po świetnym singlu „Haiku” dostajemy kolejny klip, tym razem do utworu „Chwila.

Solowa przygoda Iwony Skv rozkręca się na dobre za sprawą energetycznego utworu zatytułowanego Chwila. Następca wydanego w zeszłym miesiącu Haiku kontynuuje jego muzyczne ścieżki, dostarczając nam kolejną dawkę smacznej elektroniki podrywającej nas do tańca. Sam instrumental nie powinien was jednak zmylić, bo w jego objęciach kryje się intrygujący tekst, o którym opowiada sama artystka: – „Chwila” opowiada o uczuciu, jakie ogarniają człowieka, kiedy jego zwyczajne i w miarę beztroskie życie nagle zostaje przerwane przez złe wieści. Przeżyłam coś takiego i chciałam o tym opowiedzieć. Moment niedowierzania, uginania się kolan, uczucie słabości, poczucie, że wali się cały misternie zbudowany świat, te stany chciałam uchwycić w tym tracku. 

Utwór „Chwila” może pochwalić się również ciekawą historią przy okazji jego powstawania: – Fundamentem tego utworu jest syntezator Vermona perfourmer, obecnie mój ukochany sprzęcik, którego rozkminienie zajęło mi z lenistwa jakieś dwa lata, jednakże jego soczyste analogowe brzmienie idealnie oddaje emocje, jakie towarzyszom warstwie słownej — dodaje artystka.

Wydane single są zapowiedzią nadciągającego albumu, który ujrzy światło dzienne jeszcze wiosną. „1986″ będzie autorską podróżą artystki, która dzięki niemu przekaże słuchaczom osobiste historie za pomocą wciągających tekstów. 

BIO:

Iwona Skv — posiadaczka niesamowitego głosu, piosenko-pisarskiego zmysłu, dla której autorskie teksty i produkcja muzyczna są fundamentalnymi elementami bycia artystką.

Iwona muzyką zajmuje się od zawsze, mieszka i komponuje w Poznaniu. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec. Obecnie jej ulubionymi instrumentami są syntezatory analogowe. Jest absolwentką kulturoznawstwa na UAM, okazjonalnie DJ-ką, tworzy także muzykę do spektakli teatralnych.

Zagrała w różnych projektach prawie 500 koncertów w Polsce i poza jej granicami, m.in. na najważniejszych festiwalach muzycznych w Europie. W 2019 roku utworem Pocałunek Rebeki po raz pierwszy otwarcie zaangażowała się w sprawy społeczności LGBT+, dokonując przy tym coming outu.