JUNKYARD JOE – STARE PATENTY W NOWEJ ODSŁONIE

Komiksy
13 lut 2024
Józek Śliwiński

Muddy Davis jest leciwym twórcą komiksów. Popularność zawdzięcza wykreowanej przez siebie postaci robotycznego żołnierza. Jego utwory doceniono na całym świecie za błyskotliwy humor i rzeczowy wkład w dyskusję na temat wojskowości. Życie staruszka zmienia się w dniu, gdy jego słynny bohater odwiedza go w domu i wydaje się najzupełniej prawdziwy.


„Junkyard Joe” to drugi po „Gaigerze” komiks przebojowego duetu Geoff Johns i Gary Frank ich nowego uniwersum superbohaterskiego: „Bezimienni”. Podobnie jak w pierwszej odsłonie autorzy stawiają na sprawdzone patenty. Dzięki współczesnej narracji i nieskazitelnemu warsztatowi wynoszą je przy tym na nowy poziom .

Idea robota bardziej ludzkiego, niż wszyscy ludzie razem wzięci czy koncept „dzikiego zwierzęcia”, które ostatecznie okazuje się potężnym sprzymierzeńcem, to nic nowego. Jednak Geoff i Gary to duet, który opowiada historie w sposób wytyczający nowe standardy w superbohaterskim nurcie. Tym razem nie tyle „co?”, lecz „jak?” odpowiada na pytanie: „Dlaczego warto po to sięgnąć?”.

Album zawiera nietypowe materiały dodatkowe. Świadczą one o osobistym zaangażowaniu autorów w pamięć o wojennych weteranach. Album uzupełniają historie rodzin wojskowych, a także informacje jak wspomóc organizacje opiekujące się kombatantami.

Nowy album twórców bestsellerowej serii: „Batman – Ziemia Jeden” nie zawodzi oczekiwań. Choć nie znajdziemy w nim nowatorskich ambicji, możemy liczyć na współczesne superhero najwyższej próby. Historię stworzoną dla rozrywki, która oddaje hołd weteranom amerykańskiej armii.

Więcej komiksów na Instagramie: komiksowy_pamietnik

Cena okładkowa: 81,90 zł

Format: 170×260 mm

Liczba stron: 200

Oprawa: miękka

Wydawca: Nagle Comics

Data wydania: październik 2023

Oryginał: czerwiec 2023