fot. Piotr Skrzypek

Matylda/Łukasiewicz fotorelacja!

Relacje
17 mar 2024
Piotr Skrzypek

W niedzielny wieczór wybraliśmy się na poznański koncert Matylda/Łukasiewicz. Mamy dla Was fotorelację z ich występu, który miał miejsce w Kinie Apollo 17 marca.

Radka zapewne wiele osób zna z poprzedniego duetu Bisz/Radex, który wydał bardzo udaną płytę „Wilczy Humor”, natomiast mniej osób wie, że Radek jest autorem tekstów m.in. dla takich gwiazd jak Brodka, Artur Rojek, czy też Piotr Zioła. Matylda jest świetną aktorką oraz osobą poruszającą wiele istotnych problemów w Social Mediach.

Matylda i Radek poznali się podczas Festiwalu Animator w Poznaniu. Współpracowali już wcześniej przy płycie Polskie Znaki. W najbliższym czasie ukaże się ich debiutancka płyta. Aktualnie premiera planowana jest na 10.05.2024.

Podczas występu usłyszeć można było między innymi „Matka”, „Zamknąć” i „Nudny Rok” z planowanej debiutanckiej płyty. Na koniec koncertu publiczność dała się porwać dynamicznym wykonaniem piosenki pochodzącej ze spektaklu „MAM NA IMIĘ KOBIETA”, gdzie Matylda Damięcka bardzo ekspresyjnie śpiewa:

Nie będę kicią, ni foczką, ani pieskiem.
I nie zamruczę, no cmoknij raz jeszcze,
cmoknij, raz jeszcze.
Mam kastet w ustach, mam kastet w ustach,
rzucam klątwy i rozbijam lustra.

Artyści w oryginalny sposób opowiadają o relacjach damsko-męskich oraz roli kobiet w społeczeństwie.

“Razem zastanawiamy się jak się żyje kobiecie i mężczyźnie we współczesnym świecie, pełnym oczekiwań i społecznej presji. Zwykłe życie, niezwykła forma.” – Matylda/Łukasiewicz.