Poznaj Damy BABIEGO LATA – nowe artystki na trasie Santander Letnie Brzmienia!

Niusy
09 lip 2024

Trasa festiwalowa Santander Letnie Brzmienia odsłania kolejne karty ze swojej muzycznej talii! Do głównego składu dziewczyńskiego BABIEGO LATA, czyli Brodki, Margaret i Rosalie., dołączają gościnie specjalne – festiwalowe Damy – Beata Kozidrak, Paulina Przybysz, Kacha, Dziarma, Natalia Szroeder i Grażyna Łobaszewska. Sprawdź, które Damy zagrają w Twoim mieście.

Damy BABIEGO LATA to inspirujące kobiety, koleżanki i ikony, które ukształtowały muzyczną wrażliwość artystek tworzący tegoroczny skład projektu. Zaśpiewają utwory, które zabiorą nas w sentymentalną podróż do nastoletnich lat. Podczas koncertów usłyszymy takie hity jak „Jezioro szczęścia”, „Genie In a Bottle”, „Orła cień” czy „Milkshake”. Artystki zagrają na scenie festiwalowej wśród takich artystów jak Daria Zawiałow, Mrozu, Zalewski, Vito Bambino, Nosowska czy Kortez. Pierwszym festiwalowym przystankiem będzie Kraków już 5-6 lipca. Bilety dostępne na www.santanderletniebrzmienia.pl.

Na scenie spotkamy się ze wspaniałymi artystkami – ikonami różnych pokoleń – zarówno z tymi, przy których muzyce dorastałyśmy, jak i tymi, z którymi regularnie, przez lata, dzielimy scenę. Wspólnie rozkręcimy najlepszą imprezę w każdym mieście, do którego zawita BABIE LATO. Niech słupki progesteronu rozgrzeją się do czerwoności!

Damy BABIEGO LATA, które podczas koncertów dołączą do Brodki, Margaret i Rosalie., to: niezaprzeczalna legenda polskiej muzyki, czyli Beata Kozidrak – unikatowy głos jednego z największych zespołów wszechczasów, od lat także artystka solowa, autorka setek niezapomnianych tekstów; Paulina Przybysz – jedna z najbardziej twórczych i kreatywnych wokalistek, autorek tekstów i kompozytorek. Znana jest z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, RiTa Pax, Archeo; Kacha, czyli podchodząca ze Śląska wokalistka, kompozytorka, twórczyni wizualna, połowa duetu Coals, a od niedawna DJka; Dziarma, która łącząc pop, hip-hop i witch house tworzy niepokorne i nieobawiające się wychodzenia poza ramy gatunku oblicze rapu w damskim wydaniu; Natalia Szroeder  artystka, która wciąż poszerza obszary swojej twórczej aktywności, autorka takich hitów jak „Teraz Ty”, „Lustra”, „Powietrze”, współpracowała z Liberem, Vito Bambino i Margaret; Grażyna Łobaszewska, czyli posiadaczka jednego z najciekawszych kobiecych głosów, legenda polskiej sceny, która od ponad 50 lat niezmiennie zachwyca publiczność.