Poznański duet Symptomy z nowym kawałkiem „Run”

Muzyka
06 maj 2024
Pod koniec kwietnia pojawiła się w sieci premiera piosenki „Run” – pierwszego singla z debiutanckiego albumu „Good Damage” poznańskiego duetu Symptomy. Materiał miał swój debiut na koncercie w Domu Tramwajarza. 

 

Symptomy pojawiły się w grudniu 2019 roku, gdy z początkiem pandemii świat się zatrzymał, zabierając nas wszystkich w pełną obaw, niespodziewanych i nieznanych dotąd scenariuszy podróż w nieznane. Po krótkiej rozmowie telefonicznej, 27 grudnia 2019, Patryk Lichota i Witold Wolfram postanowili przeanalizować zebrany materiał, w lutym 2020 roku rozpoczęli próby twórczo-badawcze, których efektem był zapis studyjny albumu o tytule „Good Damage”.
Patryk Lichota: Album „Good Damage” obejmuje dziesięć piosenek charakteryzujących się estetyką retro-futurystyczną, czasem nieco melancholijną i mrocznym synth-popem lat 80’tych, przyozdabiając ją inspiracjami vaporwave, synthwave, ale także hard i (t)rap-core oraz odmianami nowatorskiego brzmienia metalowego i w kolejnych singlowych odsłonach będzie ukazywać się przez najbliższe miesiące.
Witold Wolfram: Słowa „Ready?” a następnie „Run” rozpoczynające singiel to pytanie, nie tylko zapowiadające dynamiczne otwarcie tegoż albumu, ale również ostrzeżenie. Wszyscy mamy dziś w rękach „broń”, której używamy często nieświadomie. Powstają pytania, czy lepiej uciekać, czy wykazać się odwagą do konfrontacji w tym śmiertelnie niebezpiecznym tańcu? „Run” to  metaforyczna opowieść o niebezpieczeństwie jakie niosą niekontrolowane social media oraz sztuczna inteligencja. Każdy może być ofiarą, każdy może być oprawcą, czasem nie zdając sobie z tego sprawy. „Run” jako utwór rozpoczynający album, wprowadza pewien niepokój i przygotowuje na nie zawsze przyjemną konfrontację ze skrajnymi emocjami i trudną niekiedy tematyką.