fot. Maciej Madejski

Premiera płyty RAT KRU „Bloki i Smoki”

Muzyka
17 maj 2024
Dawid Balcerek

W tym tygodniu swoją premierę miała płyta „Bloki i Smoki” od winogradzkiej ekipy RAT KRU. Jest to ich czwarte wydawnictwo w 8-letnim okresie działaności. Rat One i Winogradzki Lew wydali ten materiał własnymi siłami. Na krążęk skłąda się 12 numerów, a na nim gościnie m.in. Organek, Praprodziad, Grubson. Album możecie posłuchać na streamch lub kupić fizyka bezpośrednio u chłopaków.

Jaki klimat płyty? Czego możemy się spodziewać? Rat One wyjaśnia sprawę i komentuje to krótko: – Zachowując nasz „core” lecimy sobie na niej w różne klimaty. Powstała jak zwykle w żywiole i chaosie twórczym! Łączy piosenki i teksty powstałe nawet kilka lat temu z totalnie nowymi kompozycjami. Będą goście.

Mieliśmy okazję już przesłuchać płytkę i jako słuchacze poprzednich płyt, możemy Wam ją śmiało polecić. Mamy tutaj wszystko co znamy, czego oczekuje fan RATów. Na kanale zespołu możemy przeczytać, że „płyta „Bloki i Smoki” zawiera piosenki o alienacji i o ucieczce w hedonizm z nutką nadziei na końcu. Muzyka to klasyczne RAT KRU, ale też ucieczki w bardziej subtelne rejony muzyki elektronicznej.”

Dla fanów również mamy dobrą informację. Kilka dni temu spotkaliśmy się z Witkiem i Lwem na naszej kanapie i zrobiliśmy wideo wywiad. W przyszłym tygodniu powinien wlecieć wywiad na nasz kanał FeshmagTV.

Chłopkaów będziecie mogli usłyszeć na najbliższych koncertach:
18.05 Wrocław – Transformator
31.05 Bielsko-Biała – Magenta Colorfood & Liquids
07.06 Kraków – Klub Baza
08.06 Nowy Sącz – Spóźniony Słowik
14.06 Gdańsk – Fląder Festiwal
15.06 Warszawa – Co Jest Grane Festival
21.06 Oława – Centrum Sztuki w Oławie Dni Koguta
22.06 Katowice – Tauron Nowa Muzyka Katowice
23.06 Aleksandrów Łódzki – Epicentrum Kultury