fot. Maciej Lachowicz

Terrific Sunday powracają. Oto ich „Wzloty Bez Upadków”!

Muzyka
23 kwi 2024

Polski indie rock nadal w formie! Pamiętacie poznańskie trio Terrific Sunday? Zespół wraca po pięcioletniej przerwie i zapowiada swój trzeci album najnowszym singlem — „Wzloty Bez Upadków„.

Dyskografię zespołu zamyka jak dotąd wydany w 2019 roku album „Młodość. Przez ten czas artyści udzielali się jako członkowie innych projektów, m.in. Muchy, Misia Furtak czy Kathia, a wokalista zespołu zadebiutował solowo jako Oysterboy. Na szczęście muzyczne szlaki Piotra Kołodyńskiego, Artura Chołoniewskiego i Stefana Czerwińskiego ponownie się przecięły, czego efektem jest nadchodzący album Terrific Sunday.

 

Wydawnictwo ujrzy światło jesienne jeszcze w tym roku, a jego zwiastunem był przebojowy singiel „Klucz Ptaków”. Swoją kolejną propozycją Terrific Sunday udowadniają, że nie sposób ich jednoznacznie sklasyfikować. „Wzloty Bez Upadków stoją bowiem niemal na przeciwnym biegunie muzycznym.

Nostalgiczna ballada, oparta na zapętlonej sekwencji syntezatorowej, buduje mroczny nastrój, który eksploduje w refrenie utworu. Kompozycja brzmi niczym wyciągnięta z końcowych napisów do pięknego filmu. To smutny, ale zachwycający dźwiękowy pejzaż, który opowiada o wychodzeniu z depresji i całkowitej przemianie, jaka dokonuje się w momencie odbicia od dna i wypływania na powierzchnie.

Premierze utworu towarzyszy teledysk będący zapisem live sesji zarejestrowanej przez Marco Couto (wideo) oraz Mikołaja Kryszaka (dźwięk) w Scenie na Piętrze Estrady Poznańskiej. Prosty i subtelny obrazek nie odciąga uwagi od treści utworu, a jedynie podkreśla jego emocjonalność, wypisaną również na twarzach muzyków.

BIO:
Terrific Sunday — poznański zespół indie rockowy. Grają żywiołową muzykę pełną emocji. Zadebiutowali w 2015 roku albumem „Strangers, Lovers, za którego otrzymali nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku. Na swoim koncie mają koncerty na największych polskich scenach, w tym: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival czy Jarocin Festiwal.

2024 rok to dla Terrific Sunday czas powrotu na scenę z nowym materiałem. Album promowany przez single „Klucz Ptaków” oraz „Wzloty Bez Upadków” ukaże się już jesienią nakładem wydawnictwa 33 Records.