Terrific Sunday z energetycznym singlem „Mów Tak!”

Muzyka
12 cze 2024

„Mów Tak” to trzeci singiel zapowiadający nadchodzący nowy album poznańskiej grupy Terrific Sunday. Panowie powrócili na scenę po kilku latach zespołowej ciszy, lecz przypominali o sobie subtelnie. Wystartowali z przyjemnie płynącym gitarowym przebojem w postaci singla „Klucz Ptaków”. Potem ukazali najbardziej wrażliwą odsłonę swojej nadchodzącej płyty, czyli tytułowe, hymniczne „Wzloty bez Upadków”. Czas na „Mów Tak”.

Najnowszy singiel M”ów Tak” to esencja brzmienia poznańskiego bandu, która przywodzi na myśl pierwsze dale gitarowego grania z początków lat dwutysięcznych. To najbardziej dynamiczny kawałek z nowego albumu Terrific Sunday, który już od pierwszych akordów podrywa z miejsca i nie pozwala odetchnąć. Soczyste riffy przeplatają się z intensywnym rytmem perkusji, dając w efekcie prawdziwy, gitarowy przebój nadchodzącego lata!

W warstwie tekstowej utwór stanowi kalejdoskopiczną opowieść o uczuciach, będących nieodłączną częścią każdej relacji, która zmierza rozpędzonym wagonikiem rollercoastera, zmierzającego w stronę urwiska. „Mów Tak” jest niczym dosłowna odwrotność tytułu płyty Wzloty bez upadków — tu mamy obraz wzlotów z upadkami. Utwór jest pierwszą na płycie współpracą zespołu, bowiem za tekst piosenki odpowiada Kamil Durski (Atlvnta, Lilly Hates Roses), którego obecność w sferze lirycznej Teriffic Sunday wymyślili sobie jeszcze w 2016, kiedy pierwszy raz usłyszeli „Safari” Piotra Zioły.

Gdybym miał przyrównać ten numer do rzeczy, to byłaby to wygnieciona pocztówka znaleziona na dnie szuflady, będąca flashbackiem najbardziej przypałowych i pełnych przygód wakacji w życiu — komentuje Piotr Kołodyński, wokalista Terrific Sunday.

Wspomniane przez Piotra porównanie obrazuje szalony teledysk towarzyszący premierze utworu, który powstał we współpracy z poznańskimi twórcami wizualnymi: Marco Couto oraz Zuzanną Matuszewską (Louie).