To był piękny weekend! Relacja z Enea Edison Festival 2024

Relacje
09 lip 2024
Agata Kochanek

W miniony weekend, 5 i 6 lipca, w Hotelu Edison, w malowniczym Baranowie pod Poznaniem, już po raz szósty rozbrzmiały dźwięki najwybitniejszych polskich artystów, którzy zdominowali listy przebojów w ostatnich miesiącach. 

To wyjątkowe muzyczne wydarzenie łączy zamiłowanie do najlepszej rodzimej muzyki oraz czasu spędzanego z rodziną i przyjaciółmi w otoczeniu pięknej przyrody. Festiwal, określany przez stałych bywalców jako „najlepsza podpoznańska domówka”, rokrocznie gromadzi tysiące uczestników, dając okazję do spotkania i wspólnej zabawy. Oferuje nie tylko koncerty, warsztaty kreatywne, strefy z jedzeniem, przestrzenie do relaksu, ale także liczne atrakcje i pomysły na spędzanie wspólnego czasu rodziców z dziećmi.

W tym roku, na dwóch scenach pojawiła się plejada polskich gwiazd muzyki, takich jak Mrozu, Natalia Przybysz, Majka Jeżowska, Bitamina, Rubens, Daria Zawiałow czy Natalia Szroeder. Wśród drzew, niezwykle intymny i szczery koncert Solo Act, wykonała Edyta Bartosiewicz, wzruszając swoich fanów do łez. Była także przestrzeń do odkrywania nowych, fascynujących i nieznanych szerszej publiczności twórców – charyzmatycznej artystki Nity, emocjonalnej Pauli Biskup, utalentowanej poznanianki Kathii czy znanego ze współpracy m.in z Krzysztofem Zalewskim, rozpoczynajacym solową karierę, Jacko Brango.

Zainicjowany przez Good Taste Production festiwal nieustannie się rozwija, a  dzięki wsparciu tytularnego sponsora stał się jednym z najbardziej klimatycznych wydarzeń muzycznych w Polsce. Czuć, że jest uwielbiany i wyczekiwany zarówno przez uczestników jak i nie kryjących tego artystów.

Nie pozostaje nic innego, jak już teraz zakreślić w kalendarzu pierwszy weekend lipca 2025 roku, aby znów powrócić nad malownicze Jezioro Kierskie, tymczasem pozostają wspomnienia i… zdjęcia.