17maj

10-lecie Piwnej Stopy

17maj
17.05.2024 - 19.05.2024
Godzina • 16:00
Piwna Stopa • Szewska 7, Poznań
Bilety • FREE

10 lat temu w miejscu słabo funkcjonującej knajpy na Szewskiej 7 powstała Piwna Stopa. Pub, który zmienił całkowicie funkcjonowanie poznańskiej strefy „craft beer”. Właściciel Piwnej Stopy zrobił tam gruntowny remont, znakomicie wyposażył bar, ładnie zaaranżował ogródek i otworzył pub, który zna każdy polski miłośnik piwa kraftowego. Ba, o Piwnej Stopie słyszało już wiele osób poza naszymi granicami. Nie przypadkowo codziennie możemy spotkać tam turystów. 

Na przestrzeni tych 10 lat lokal zmieniał się i rozwijał. Dziś poza znakomicie wyposażonym barem z kilkunastoma kranami, sporym wyborem mocniejszych alkoholi i pysznymi hot dogami, mamy również pięknie wystrojony ogród piwny. Można w nim zrobić sobie grilla, posłuchać muzyki na żywo ze sceny czy po prostu posiedzieć w miłej atmosferze. W Piwnej Stopie jest też sporo różnego rodzaju eventów tematycznych, dobra muzyka i telewizory, na których obejrzymy np. mecz tenisowy z Magdą Linette.

Lokal powstał dokładnie 16 maja 2014. Na jubileusz tradycyjnie przygotowali urodzinowe kooperacje. W tym roku jest ich aż dziesięć – w końcu to okrągłe dziesiąte urodziny! Będzie w czym wybierać, począwszy od klasycznego pilsa w stylu czeskim, przez hoppy grodziskie, piwa z owocami, cydr, a skończywszy na turbo nachmielonych IPA! Warzą z następującymi browarami: Funky Fluid, Nieczajna, Cztery Ściany, Monsters, Bednary, Nepomucen, Kingpin, Tankbusters i Rockmill oraz z cydrownią Chyliczki. Z okazji 10. urodzin pojawi się także specjalna edycja kawy barrel aged w kooperacji z poznańską palarnią Kahawa oraz browarem Nieczajna. Na kranach oczywiście nie zabraknie także innych wyjątkowych sztosów i wódki Stefanówki. Takiej tablicy jeszcze nie było! Kuchnia będzie działać w trybie grillowym, tu również szykują się niespodzianki! W tym roku czekają Was oczywiście także koncerty na żywo, w piątek zagrają Electric Cowboyz, a w sobotę tradycyjnie Kwartet ProForma.