01maj

Zuta, Lor i Dawid Tyszkowski

01maj
01.05.2024
Godzina • 17:00
Scena nad Rusałką
Bilety • wstęp darmowy
Pierwszy dzień majówki jest dniem, który otwiera sezon koncertowy nad Rusałką. Tego dnia wystąpi kilku artystów młodego pokolenia. Wstęp oczywiście jest darmowy. Na szczególną uwagę zasługuje jeszcze szerzej nie znany poznański duet Zuta, ale jesteśmy przekonani, że to kwestia czasu i będzie o nich głośno. 
Zuta
Zuta to wbrew pozorom duet – Zuty Lipowicz i Maksa Mikulskiego. Po debiucie na scenie Festiwalu NEXT FEST w kwietniu zeszłego roku ich kariera nabrała tempa. Sukcesywnie zdobywają serca słuchaczy wydając kolejne utwory, które swoją różnorodnością pokazują, że Zuty nie da się jednoznacznie zaszufladkować.
Połączenie tanecznych beatów, ejtisowych synthów i energetyzujących gitar oraz sceniczna energia przejmuje kontrolę nad publiką i wyzwala nieskrępowane ruchy bioder. W swoich tekstach Zuta zbiera emocje i historie, które jak kameleon zmieniają swoje znaczenie w zależności od nastroju słuchacza.

Lor
Zespół Lor, w którego skład wchodzą cztery utalentowane dziewczyny pochodzące z Krakowa, wniosły na scenę muzyczną niezwykłą dojrzałość artystyczną, a ich muzyka nie tylko bawi, ale również porusza serca słuchaczy, zapewniając niezapomniane emocjonalne przeżycia na koncertach. Ich twórczość to głos młodego pokolenia, mówiący o sprawach, które często pozostają w ukryciu.
Wspólna więź między dziewczynami z Lor jest nie tylko zauważalna na scenie, ale również odzwierciedla się w ich muzyce i social mediach. Właśnie ta prawdziwość i szczerość sprawiają, że zespół wyprzedaje bilety na swoje koncerty w największych miastach w Polsce!
Na swoim koncie zespół ma występy na najważniejszych scenach w Polsce i za granicą, m.in. na Open’er Festival, OFF Festival, Orange Warsaw Festiwal, a także koncercie w Parlamencie Europejskim, a ich muzykę można m.in. w serialach i programach telewizyjnych, stacji takich, jak jak TVN („Pod Powierzchnią”, „Nieobecni”) oraz Netflix („Otwórz Oczy”). Zespół miał również zaszczyt uczestniczyć w kreowaniu ścieżki dźwiękowej do filmu „Chłopi”.

Dawid Tyszkowski
Bardzo uzdolniony, wrażliwy artysta młodego pokolenia, objawienie sceny alternatywnego popu. Osiąga niebywałe sukcesy i liczby niemalże od pierwszego wydanego utworu. Wokalista, kompozytor i autor tekstów, który z muzyką związany jest od dziecka. Jego nieodłącznym atrybutem jest gitara, bez której nie wyobraża sobie pracy.
W 2022 roku Dawid Tyszkowski wydał swoją debiutancką EPkę „Nadal nie śpię”, nad którą produkcyjnie czuwał Patrick The Pan. Materiał promowała solowa trasa koncertowa, która w większości się wyprzedała. Artysta na swoim koncie ma również wyjątkowe duety – „Co i tak nadejdzie” ze Skubasem oraz „Nie całuj” z Julią Wieniawą”, a każdy z klipów ma już ok. 1,5 miliona wyświetleń na YouTubie.